גני ילדים בראשית ורימון

חינוך ולדורף מתחיל מכאן

מרחב בטוח, ביתי ומכיל

הגנים שלנו פועלים על פי התפיסה ההתפתחותית האנתרופוסופית אשר הגה רודולף שטיינר לפני כמאה שנה.  

בשבע השנים הראשונות של הילד ישנה חשיבות אדירה לשימור נפשו העדינה והטהורה של הילד.   חשוב לתת לו את ה"מזון" הנכון והמדוייק לו על מנת שבהמשך חייו יוכל לפעול מתוך כוחותיו היחודיים, עוצמתו ועצמיותו. בכדי לשמר את כל מה שהילד קיבל בהגיעו אל העולם, אנו יוצרים בגננו מרחב בטוח, ביתי ומכיל. בתוך מרחב זה אנו בונים ריתמוס קבוע וברור אשר יוצר ביטחון ושקט פנימי. במרחב הגן אנו נותנים מקום רב למשחקי דימיון , עשייה יצירתית ועבודה פיזית המפעילה הן את המוטוריקה העדינה והן את הגסה. 

הגנים הינם בתים קסומים ומלאי עשייה ויצירה. אנו משתמשים בחומרים טבעיים ומרבית צעצועי הגן הינם פשוטים ועשויים מחומרים טבעיים ומעבודות יד.

לטבע שסביבנו יש חשיבות גדולה עבורנו ואנו נותנים מקום מרכזי להתבוננות בהשתנותו ולעבודה עם האדמה ועם הצמחים.

 

ילדות בריאה, שמחה ומלאת חיים

בגן אנו שרים ומנגנים בכלי נגינה ואיננו משתמשים במערכות שמע חשמליות כלל.

 יומם של הילדים מלווה בסיפורים, שירים ועשייה עתירת דימיון ובכך אנו מאפשרים לעולמם הפנימי של הילדים להתפתח בצורה מיטיבה ורחבה. 
מאחורי כל סיפור ועשייה ישנה משמעות, עליה אנו חושבים ושוקדים. מקום מרכזי בעשייתנו אנו נותנים להתבוננות בכל ילד וילד אשר בעזרתה אנו תומכים ועוזרים לכל אחד ואחת. 
לנגד עיננו ניצבת מטרתנו והיא לתת לילדים מקום בו יחוו ילדות בריאה שמחה ומלאת חיים, שבעקבותיה נפשם של הילדים תתפתח באופן חופשי יצירתי ושלם.

האני מאמין שלנו

הגן שלנו הוא בית, עם התנאים המיטיביים והמועילים להתפתחותם הבריאה של הילדים. 

בגיל הרך הילדים לומדים להכיר את העולם מתוך חיקוי, סקרנות, יצירתיות ודמיון.
אנחנו מאמינים שלכל ילד אופי מיוחד וכישורים יחודיים המתגלים ובאים לידי ביטוי דרך העשייה, המשחק, החברה והפעילויות המגוונות שמציע הגן.
אנו שמים לנגד עינינו את החשיבות להזין את הילדים בכל הרמות, להעניק להם חום ואהבה, מזון לנפש, ואוכל בריא.

גני וולדורף בקריית אונו פועלים על פי תפיסה חינוכית המבוססת על הבנת האדם ודרך התפתחותו. 
בחינוך וולדורף מושם דגש מיוחד על פיתוח המיומנויות הפיזיות, החברתיות, היצירתיות, הדמיון והחושים האומנותיים של הילד, תוך התבוננות בגיל הילד והשלב ההתפתחותי בו הוא נמצא, כפי שהוא מובן לאור מדע הרוח האנתרופוסופי. 
מתוך אמונה שכשיגיע הילד לבגרות, הוא יוכל לממש את רצונותיו ויכולותיו תוך הישענות על בסיס פנימי עשיר ורחב. 

איך נרשמים?

 ברוכים הבאים. ראשית רצינו לספר לכם כמה פרטים על הגן:

גילאי הילדים בגנים 2.8-6 ,  מס הילדים בכל גן נע בין 30-35

ומספר אנשי צוות בגן 4-5. 

תהליך ההרשמה מתחיל בשיחה עם מובילות הגנים, ומנהלת חטיבת הגניםכדי להתחיל בתהליך נשלח לכם ערכת רישום ובה טפסי הרשמהכמו כן, נבקש שתחתמו על אמנה בין צוותי הגנים וההורים הנרשמים

לתאום פגישה וקבלת ערכת רישום יש ליצור קשר עם צוות הגנים:

חגית  050-6781608 ;

אורית (בראשית) 058-6464588 ;

שירי (רימון)  054-5702523

ההורים מודעים לכך שהעובדה שבנם/בתם המתחנכים בגן "בראשית" ובגן "רימון", אינה מקנה לו זכות כניסה אוטומטית לביה"ס "בראשית". הקבלה לבית ספר בראשית מתבססת על החלטת הנהלת בית ספר בראשית בשיתוף אגף החינוך בעיריית בקרית אונו.

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.